mesaje din forumul vechi

Opinii, sugestii, idei de dezvoltare pentru Nebulo.ro. Orice mesaj adresat autorilor site-ului.
Scrie răspuns
forum_vechi_Cristo

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_Cristo »

Buna,
Cu toate ca sunt roman "autentic" ...ma refer ca nu am nici macar o ruda de origini maghiare; de mai bine de un an locuiesc impreuna cu familia mea in Ungaria(Battonya), asa ca sunt din ce in ce mai motivat(de musai) sa invat limba maghiara macar la un nivel de incepator nu de alta dar pentru mine facturile sunt greu de deslusit si in limba romana da' mai ales in limba maghiara :-). Imi place foarte mult abordarea site-ului dvs. : exercitiile, comentarile si mai ales materialele audio(eu fac dubla fractura la limba la unele tentative de pronuntie).
Intrebare intrebatoare--> Lectiile 6, 7, 8 ... cam pe cand vor aparea?!?

Cu stima,
Cristo
forum_vechi_ianos

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_ianos »

De multi ani ma chinuiesc sa invat limba maghiara si cautam diverse materiale in acest sens,acum pot sa spun ca am gasit .
FELICITARI ! Imi place mult acest curs,deoarece este practic si eficient.Ma bucur ca deja fac progrese ,zic eu ,evidente.
forum_vechi_Bebe

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_Bebe »

e foarte fain. mersi ca ati facut site-ul asta!
forum_vechi_iuliae

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_iuliae »

Super...M-am apucat si eu sa invat..Speram ca se prinde..Multumiri
forum_vechi_petra20

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_petra20 »

Este super acest site! Multe multumiri! Sper ca intr-o buna zi sa fiu ugyes! :D
forum_vechi_dine

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_dine »

foarte detaliat . buna treaba. tineti-o tot asa!
forum_vechi_zombie_ro

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_zombie_ro »

Felicitari celor care au facut acest site. Este intradevar un mod usor de a invata lb. maghiara .... m-am uitat peste toate lectiile si mi-a plaut structura dar mai ales faptul ca exista si pronuntia audio, mai ramabe exersarea de catre cursanti a limbii pt. fundamentarea si eventualele corectii in pronuntia cuvintelor ... de invatat nu mai am de ce :)) (sunt vorbitor de limba maghiara si pe deasupra mai si tin meditatii la aceasta limba). Felicitari inca odata dl. László Kozma pt. aceasta initiativa!!
forum_vechi_ana30

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_ana30 »

Foarte buna ideea cu acest site! Va multumesc si va rog sa nu va opriti pentru ca astfel puteti ajuta multe persoane care isi doresc sa invete limba maghiara! Mult succes in continuare!
forum_vechi_Magdalena

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_Magdalena »

Draga Cristo,
si noi suntem roamani autentici si cautam cu mare interes sa ne mutamin Ungaria. eu mi-am dorit faorte mult sa ma marit cu un ungur, inda m-am maritat cu un ungur-roman, care nu vorbeste ungureste. eu am urmat niste cursuri de limba maghiara, insa am cam uitat ce am invatat. sotul meu a descoperit aces site si ne bucuram mult sa putem invata amandoi. poti sa ne dai un id sau sa ne scrii pentru a discuta mai multe, te rog mult? apreciez mult de tot un raspuns din partea ta - Magdalena
forum_vechi_Szomna

Re: mesaje din forumul vechi

Mesaj de forum_vechi_Szomna »

multumesc pt aceste frumoase lectii!sunt de un real ajutor
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre Nebulo.ro”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Google [Bot] și 0 vizitatori