curs de limba maghiara

Opinii, sugestii, idei de dezvoltare pentru Nebulo.ro. Orice mesaj adresat autorilor site-ului.
Scrie răspuns
forum_vechi_Chinggis_Khaan

curs de limba maghiara

Mesaj de forum_vechi_Chinggis_Khaan »

Rusine ca in Romania nu gasesti un curs de limba maghiara in librarii. Ma bucur ca am gasit acest site. Bunica mea este unguroaica, si imi place si Ungaria, am fost de multe ori pe acolo, in special Budapesta si Mosonmagyarovar, si imi doresc foarte mult sa invat aceasta limba. Oricum eu imi doresc sa devin poliglot. Pana acum stiu sa vorbesc fluent Engleza, Franceza si Norvegiana. Mi-am propus sa ma apuc de maghiara, limba bunicii mele. Maghiara pentru mine are o anumita muzicalitate, pentru mine suna mult mai bine decat o limba romanica. Bafta in continuare. Sper sa reusesc sa dobandesc bazele acestei limbi cu ajutorul site-ului vostru.
Cu stima,
Andrei
forum_vechi_lkozma

Re: curs de limba maghiara

Mesaj de forum_vechi_lkozma »

Multumesc pentru comentariu. Din cate stiu, s-au scris cursuri de limba maghiara in Romania, poate in biblioteci din orase mari se mai gasesc. In pagina cu linkuri utile incerc sa adun si titluri de carti si eventual linkuri catre librarii unde ele se gasesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre Nebulo.ro”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori