limba maghiara

Opinii, sugestii, idei de dezvoltare pentru Nebulo.ro. Orice mesaj adresat autorilor site-ului.
Scrie răspuns
vio

limba maghiara

Mesaj de vio »

M-am intors de 2 zile din Budapesta hotarata sa-mi cumpar CD-uri, carti, etc pentru a invata cat de cat limba maghiara. Chiar si pentru motivul de a arata prietenie si apreciere maghiarilor cu care intru in contact. Intamplator am gasit cursul acesta pentru care nu pot sa va apreciez indeajuns: este o preocupare de o mare generozitate, amabilitate si umanitate. Motivatiile dvs. la fel. Multe multumiri! Uneori se intampla ca in contextul atator incercari de dezbinare sa gasesti OAMENI si atunci e bine sa multumesti pentru ca ei exista!
Bianca Toader

Multumim

Mesaj de Bianca Toader »

La fel ca si vio nu pot decat sa va multumesc pt aceste lectii de limba maghiara....Desi provin dintr-o familie in care jumatate din persoane sunt mahiare sau cel putin cunosc limba maghiara , eu nu am reusit pana la varsta aceasta sa invat...Iar acum am ajuns la vorba bunicilor si parintilor mei...."Ai sa regreti ca nu ai invatat aceasta limba la timp"...Motivatia mea?Actualul meu prieten este ungur...Va multumesc din suflet pt aceste lectii...si astept cu interes si altele... :D
Avatar utilizator
lkozma
Site Admin
Mesaje: 137
Membru din: 10 Oct 2010, 15:51
Contact:

Re: limba maghiara

Mesaj de lkozma »

Dragă Vio şi Bianca,
scuze pentru întârzierea în răspuns.
Vă mulţumim frumos pentru aprecieri.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre Nebulo.ro”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori