alte limbi

Scrie răspuns
forum_vechi_gertui_melania

alte limbi

Mesaj de forum_vechi_gertui_melania »

E super ce faceti ! As avea o sugestie dar sa nu mi-o luati in nume de rau. Ca programul sa fie mai amplu nu ati putea oferi varianta ca de exemplu la "cuvinte incrucisate" traducerea cuvinteleor care trebuie sa fie gasite sa fie pe langa lb. romana si in germana sau alte limbi ,sau sa avem posibilitatea da ne-a alege limba in care sa fie cuvintele date si sa gasim apoi in lb. maghiara . Eu cred ca ar fi minunat cate un exercitiu multi-culti cel putin acolo unde se poate.
ca tot traim intr-o lume fara granite. Eu vorbesc germana,franceza,maghiara si romana si ar fi extraordinar daca ati reusi asa sa motivati cat mai multe persoana sa invete orice limba pe langa maghiara.
Va multumesc e super ce faceti asta e doar o idee .
forum_vechi_lkozma

Re: alte limbi

Mesaj de forum_vechi_lkozma »

Excelentă idee, s-ar putea s-o implementăm şi să adăugăm şi alte limbi la jocuri. Şi varianta inversă ar fi utilă, în care cuvintele ar fi date în maghiară şi cele româneşti ar trebui găsite; până acum nu ne-am gândit la asta. Cât despre engleza, germana, franceza, ne mai gândim cum le-am putea folosi... dar totuşi pentru învăţarea acestor limbi există material bogat, şi organizaţii cu mai multe resurse decât noi care le promovează :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Jocuri”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori