rugaminte

Scrie răspuns
Steluta Manolache
Mesaje: 5
Membru din: 30 Dec 2013, 00:00
Contact:

rugaminte

Mesaj de Steluta Manolache »

La majoritatea exercitiilor ati afisat la finalul lor literele cu diacritice, sa le putem utiliza. In plus, la unele exercitii ne-ati ajutat si mai mult, punand cateva variante din care sa alegem noi o varianta de terminatie cu care sa completam cuvantul respectiv, ceea ce a marit pentru noi viteza de rezolvare a exercitiului (dar nu sunt sigura ca si eficacitatea insusirii :) ).
Din nefericire, la lectia 10 nu ati dat la exercitiul nr.1 literele cu diacritice sa avem de unde sa le luam, asa ca va rog acum sa le adaugati.
Am incercat sa le obtin cu Alt+cifre, asa cum ati indicat in lectia introductiva, dar nu am reusit...
Asa ca m-am vazut nevoita sa renunt la respectivul exercitiu si sa trec la urmatorul...
De aceea va rog frumos sa adaugati literele necesare pentru rezolvarea exercitiului.
Indraznesc, cu acest prilej, sa semnalez ( desi e un lucru minor) si faptul ca acel exercitiu are la titlu trecut numarul 9, in loc de 10, la numarul lectiei. Poate ca faceti modificarea numarului cu ocazia adaugarii literelor cu diacritice.
AndreiG
Mesaje: 1355
Membru din: 12 Oct 2010, 23:14
Localitate: Timişoara
Contact:

Re: rugaminte

Mesaj de AndreiG »

Mulțumesc pentru semnalările făcute. Problema e rezolvată. Dacă mai este vreo problemă sau vreo nelămurire, nu ezitați. Spor la învățat în continuare!
Scrie răspuns

Înapoi la “Lecţia 10”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori