Vă este de folos nebulo?

Tot ce nu intră la celelalte teme.
racotimihaela
Mesaje: 5
Membru din: 04 Feb 2011, 10:59
Contact:

Re: Vă este de folos nebulo?

Mesaj de racotimihaela »

1. Google
2. Deocamdata invat numai de aici.
3. Invat limba maghiara deoarece locuiesc in apropiere de Tirgu Mures si alte argumente nu-i nevoie sa insir...
Situl e perfect pentru initiere, adica e foarte bine structurat din punct de vedere metodic si didactic. Si continutul e la fel de bine gandit, adica toate cuvintele introduse sunt explicate asa incat nu ramane nimic de neinteles. Astept lectii in continuare dar invat in paralel si de pe linkurile date pe site (selectiv :D )

Si in final un mare MULTUMESC pentru realizatorii acestui site. Si spor la treaba mai departe!
doulfe
Mesaje: 1
Membru din: 13 Feb 2011, 03:01
Localitate: Leeds, UK
Contact:

Re: Vă este de folos nebulo?

Mesaj de doulfe »

Ivan Petre Paul scrie:De unde aţi auzit de nebulo.ro?
Învăţaţi de pe acest site?
De ce vă doriţi acest lucru? :)

Trei întrebări micuţe!
Dacă aveţi amabilitatea, vă rog să răspundeţi la ele! :)
1. Invat maghiara pe livemocha.com care are multe lipsuri si atunci, cu ajutorul google, am ajuns aici :D
2. De aici si de pe livemocha
3. Vreau sa ma mut in Ungaria :D
nany6310

Re: Vă este de folos nebulo?

Mesaj de nany6310 »

1.google
2. imi este de mare ajutor si multumesc celor care se gandesc si la altii. Nu am gasit alt site de unde sa poti invata maghiara. Astept cu interes si alte lectii.
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Mesaje: 110
Membru din: 11 Oct 2010, 15:33
Localitate: Constanţa
Contact:

Re: Vă este de folos nebulo?

Mesaj de Ivan Petre Paul »

@racotimihaela, doulfe, vă mulţumesc frumos pentru răspunsuri. Sunt sigur că echipa de aici are deja în plan alte lecţii pentru noi. :) Spor la treabă! :)
@nany6310, mulţumesc frumos pentru răspuns. Te invit să îţi înregistrezi un cont aici pe forum pentru a participa cu noi la subiectele de aici în continuare. :) Apasă aici pentru a-ţi crea un cont. :)

Vă aşteptăm pe toţi aici ca să vedem cum v-aţi descurcat cu exerciţiile de pe site. De asemenea, sunteţi bine veniţi aici pentru a discuta cu toţii în limba maghiară, să ne lăudăm cu ce am învăţat.
În final, o părere despre Nebulo.ro nu ar strica :) Apăsaţi aici pentru a vă spune părerea despre Nebulo.ro, orice mesaj aveţi de adresat autorilor site-ului.
Vă mulţumesc frumos!
Én is szeretlek!
carmenszi
Mesaje: 1
Membru din: 24 Feb 2011, 17:29
Contact:

Re: Vă este de folos nebulo?

Mesaj de carmenszi »

1 google
2 da este foarte util si pe intelesul tuturor,am invatat mai mult decat la cursurile de lb.maghiara de la casa de cultura maghiara din Bucuresti.
3 sotul meu este de etnie maghiara si de mult i-am promis ca o sa invat sa vorbesc si eu lb.maghiara iar baietelul nostru este bilingv.
Avatar utilizator
de-a dura lex
Mesaje: 44
Membru din: 20 Noi 2012, 12:41
Localitate: Kolozsvár
Contact:

Re: Vă este de folos nebulo?

Mesaj de de-a dura lex »

De unde aţi auzit de nebulo.ro?
mi l-a recomandat un amic de etnie maghiară.

Învăţaţi de pe acest site?
cât se poate în 11 lecții :)
urmează să dau iama prin linkurile din pagina dedicată.

De ce vă doriţi acest lucru?
1. exercițiu intelectual.
2. realmente, îmi place mult cum sună maghiara.
3. este a doua limbă vorbită în țara mea, limbă maternă a multor prieteni/cunoștințe, deci mi-ar plăcea s-o știu.
da, sunt niște motive cât se poate de slabe, așa ceva nu te motivează să înveți o limbă străină.
mai ales când n-ai mai avut de-a face decât cu limbi indo-europene, iar acum te apuci de una uralică, cu o gramatică absolut aiuritoare pentru tine.
așa că mi-a apărut un motiv suplimentar:
4. pentru că m-a enervat dificultatea ei, așa că-i musai s-o „îmblânzesc” :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre orice”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori